<< Přehled akcí v roce  >>


Zámek Stránov

 

 

ZÁMEK STRÁNOV

Zimy už opravdu bylo dost, a tak, i když se počasí stále nemělo k výměně žezel a jaro se stále schovávalo, nenechali jsme se odradit a vyrazili jsme na zámek Stránov k Mladé Boleslavi. Páteční večer jsme zahájili přednáškou o historii zámku a jeho okolí a také o významných českých památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Kdo dobře poslouchal, zúročil získané znalosti v sobotní znalostní hře.

Kromě utužování znalostí jsme se v sobotu také vydali na procházku po okolí, kterou jsme zakončili hrami na louce a výborným obědem od Káči. Mňam, ještě teď mám tu dobrotu na jazyku! Odpoledne nás pan správce jménem Rasken provedl zámkem a také jsme se rozhlédli daleko do okolí ze zámecké věže. Protože je zámek spojen s dětstvím zakladatele Sokola, Miroslavem Tyršem, dozvídali jsme se celý víkend mnoho zajímavostí o tomto spolku a také jsme se pokusili o pár vlastních sestav.

No řekněte sami, která sestava se vám nejvíce líbila. Holčicí, klučičí nebo snad ta od vedoucích? Bylo to těžké rozhodování z toho krásného arkýře nad nádvoříčkem.

No a večer jsme měli pěkně v teplíčku další přednášku o historii Sokola a po hrách a večeři jsme promítali pohádku, která se natáčela přímo v zámeckých prostorách. V neděli jsme celé dopoledne hráli hry a po obědě už nezbylo než rychle poklidit a vyrazit na vlak zpět do Prahy.

Stránovali:   Dáda Lamich, Mates Paruch, Kamilka Zbořilová, Amálka, Johanka Michalová, Sára Hudson, Eliška Baťková, Terka Volková, Blanka a Bruno Sandnerovi, Anička, Bínová, Péťa Hatáková, Madlenka Ježková, Berta, David Kaláb, Raja a Emil Tobolkovi, Adéla Šedová, Šimon Svojitka, Vincent a Jáchym Jaklovi, Matěj a Kuba Ebertovi, Dominik Pejša, Mariánka Svobodová, Peťan, Píca, Máťa, Klára, Olga, Petich, Terka E., Zagál, Káča, Honza B., Balda, Andula, Balíček, Přéma, Wotec, Brouk

od kdy: 15.03.2013
do kdy: 17.03.2013
kde: zámek Stránov nedaleko Mladé Boleslavi
s sebou:

peníze: 550

Vedoucí: Peťan Píca

Ostatní vedoucí: Brouk, Balda, Anička, Wotec, Petich, Zagál, balíček, oli, Klára, Terka, Dublin, Honza, Kačí

Pozvánka Loukaři_Stránov

všichni účastníci

na zámku mají draka

čekáme na oběd

na ovce a na vlky

trochu foukalo..

až se z toho větru kladenským fanouškům ...

Před hradem. Vracíme se z procházky.

Na procházce jsme překonávali vodní tok. ...

Velmi mírumilovná střílečka

V hradní věži

Na hradních ochozech

Historický psací stroj. Píšeme na něm ...