<< Přehled akcí v roce  >>


Bejbáč

 

 

Bejbáč Anděl Páně

Někdo možná doufal, že si letos budeme na bejbáči jen tak mírnix týrnix hrát hry, cpát se dobrotami, až se nám budou dělat boule za ušima, a užívat si klidných chvil v přírodě plných odpočinku a lelkování. Jiný si třeba říkal: "To by v tom byl čert, aby se nám zase nepřihodilo nějaké dobrodružství!"

Ukázalo se, že pravdu měl ten druhý. Dobrodružství se nám totiž přihodilo! Ale čert v tom byl taky. A navrch ještě anděl!

Narazili jsme na ně, když jsme se po hře vydali na dřevo. Byli chudáci oba pěkně zmatení a nešťastní. Theofila totiž vyhnali z Nebe, že prý je špindíra a všem akorát pro ostudu. Copak o to, špindíra to byl na první pohled a ani křídla neměl. Ba-ba-ba-ba-barnabáš, jak se nám sám představil, zas dostal padáka v Pekle. To proto, že neuměl rozdělat oheň sirným plivnutím, a vůbec to byl pěkný popleta, kterému ani rohy na hlavě nevyrostly.

A protože byli opravdu bezradní, rozhodli jsme se, že jim pomůžeme. Theofilovi jsme pomohli vyprat řízu, spodky i obláčky, které se mu podařilo zašpinit, a vyrobili jsme hned několikery křídla, aby si mohl vybrat ta, která mu budou nejvíc slušet. Ba-ba-ba-ba-barnabáš od nás zas dostal výstavní rohy z rohlíku (protože z rohlíku jsou rohy nejrohovatější) a naučili jsme ho rozdělat oheň v podstatě čímkoli.
Ukázalo se, že naše i jejich počínání celou dobu sledovali sám Pán Bůh a Lucifer, kteří se nám zjevili, aby nám poděkovali za pomoc při převýchově jejich nezbedníků a svěřili nám klíče od nebeské a pekelné brány, které jsme za velké slávy předali Theofilovi a Ba-ba-ba-ba-barnabášovi. Ti se tak konečně dostali domů.

A nám už nezbývalo než si užít tradiční pouť, sbalit stany a pomalu se začít těšit na další rok!

Vedoucí:

Kako (HV)
Letka (OV)
Anička (OV)
Tomáš (rodičoddílák)
Pafka (rodičoddílák)
Kač (kuchyň)
Jéňa (kuchyň, holka pro všechno)
Káča S. (kuchyň)
Mařka (řidič)
Kačenka od Letky (praktikantka)
Monča (návštěva)

 

od kdy: 11.08.2018
do kdy: 15.08.2018
kde: Kadov
s sebou:

peníze:

Hlavní vedoucí: Kako

Ostatní vedoucí:

Pozvánka Loukaři_Bejbáč

 
soubor ke stažení

  702_4_PREDBEZNA_PRIHLASKA_2018_BEJBAC.doc