Kutná Hora
KUTNÁ HORA
Vyjeli jsme na jednodenní výlet do Kutné Hory a stihli jsme tam toho docela dost.
Nejdřív jsme vyrazili do pověstné kostnice. Desítky tisíc kostí tam tvoří podivnou výzdobu - co takhle třeba lustr poskládaný ze všech kostí lidského těla? Bylo to trochu strašidelné, ale taky hodně poučné, protože platí, že "Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy." Kdo si chce přečíst o kostnici víc, ať se podívá na http://www.kutna-hora.net/kostnice.php
Cestou na oběd jsme potkali kašnu, kterou jsme objali, co s ní taky jiného. Oběd byl smažený a dobrý.
Příští zastávka se jmenovala Chrám Svaté Barbory. Mohutný kostel budovaný v letech 1388 až 1905, tedy více než pět set let, opravdu stojí za vidění. Kdo o něm chce vědět víc, ať se podívá na http://www.kutna-hora.net/barbora.php
Pak jsme ještě zaskočili na hlavní náměstí, kde v jednom z domů právě probíhala výstava merkuru a dětských kočárků. Ty nebyly z merkuru, ale z trubek, jako vždycky.
Kutná Hora je velmi sympatické město. První jarní den se do ní podívali: Bruno, Zrzek, Matěj, Magdička, Balíček, Zdíša, Mařena, Pája D., Ashley, Leňy, Jituna, Otec, Štollík, Zagál, Hanuš, Darek, Andula, Síma, Peli, Máša, Blanka, Jája, Nora, Popkorn, Opina, Měěěřa, ???, Brouk
Brouk
kdy: 21.03.2009
kde: Kutná Hora
s sebou:
peníze:
Vedoucí:
Ostatní vedoucí:
Objímáme kašnu