Mikuláš na Vyšehradě!
MIKULÁŠ NA VYŠEHRADĚ
Jak jsme hledali věci do Betlému
Sešli jsme se na Vyšehradě. A tam jsme se dozvěděli, že existuje tato Vyšehradská legenda o vichru a betlému:
Stalo se to už hodně dávno. Tak dávno, že dnes už nikdo neví, je-li to vůbec pravda. Stál prý tady na Vyšehradě krásný betlém. Jenže velký vichr jej rozmetal po kraji – kometu, oslí uši, vousy, šátek, muzikantské náčiní, černou ovečku i větývku. Od té doby ho nikdy nikdo nedal dohromady. Říká se, že komu se to podaří, nadělí Ježíšek dárky. I kdyby to bylo na Mikuláše. Tak praví legenda.
Tak jsme se na to vrhli. Naštěstí jsme k tomu dostali takovou mapku, Cesta k betlému se jmenovala, a ta nám to hledání dost usnadnila. Všechny části betlému jsme našli, a tak jsme ho mohli vytvořit - živý.
A dokonce přišel i ten Ježíšek, vždyť se podívejte na fotky.
kdy: 05.12.2009
kde: Vyšehrad
s sebou:
peníze:
Vedoucí:
Ostatní vedoucí: