<< Přehled akcí v roce  >>


Mentaurov

 

 

MENTAUROV

Do Mentaurova jsme přijeli v pátek 7.9.2011 a večer jsme strávili hraním her a výbornou večeří (sekačka s chlebem). Už už jsme chtěli jít spát, když tu najednou slyšíme venku křik. Jdeme se podívat, co se děje, a nestačíme se divit! Venku honí dva vojáci jakéhosi parašutistu, který nám v rychlosti vysvětluje, o co tady běží - píše se rok 1942 a československý parašutista je shodou okolností vysazen na špatném místě v tehdejším protektorátu Čechy a Morava. To se ví, německá vojenská policie mu je v patách a dopadne-li ho, stihne ho tvrdý trest. Žádá po nás, abychom mu opatřili 3 věci - vysílačku, mapu a jídlo, aby mohl pokračovat ve své misi, cestě na východ protektorátu. Ještě nám předává průkazy občanů a mizí ve tmě, stejně jako němečtí vojáci.

Na druhý den jsme po snídani vyrazili k rozhledně Varhošť. Byla nám trochu zima a možná, že někomu promokly boty. Ale jak říkám - možná, spíš ne :). Procházka to byla pěkná, a dokonce se nám podařilo v hospodě (kde jsme se hezky ohřáli) získat mapu pro parašutistu. V pět hodin jsme byli zase na chatě, kde jsme posvačili a zahráli opět pár drobných her, jako například Fantomovu poštu nebo Odhadni čas! 

Večer byl divoký, páč jsme byli svědky zatčení parašutisty německými vojáky. Odvedli si ho do věže naší základny a i přes dveře jsme slyšeli tvrdé rány, to jak ho vyslýchali. Po krátké poradě jsme vymysleli plán. Počkáme, až vojáci usnou, a pak se pokusíme parašutistu osvobodit.... Plán to byl vskutku výborný, a dokonce se nám podařilo ukořistit  německou vysílačku. Nezbývalo tedy než sbalit parašutistovi na cestu dostatek jídla a popřát mu hezkou cestu....

To jsme ale netušili, jak budou Němci řádit, až se vzbudí. Okamžitě jsme se museli všichni legitimovat a bylo nám ouzko. Nikdo však ani nepípl a doklady byly v pořádku. Nakonec vojáci vzdali svůj boj a vydali se do tmy hledat parašutistu, který už byl ten tam ....

V neděli jsme v pohodičce dorazili do Prahy. 

Účast: Bruno, Kamilka, Olga, Pája D., Adéla Š., Ája H., Anička I., Blanka, David L., Eliška K ., Jolanka, Mahony, Mája B., Martin T. , Natálka, Ota V., Sára H., Terka V. 

od kdy: 07.01.2011
do kdy: 09.01.2011
kde: Mentaurov u Litoměřic
s sebou:

peníze: 600 Kč

Vedoucí: Wotec

Ostatní vedoucí: Brouk, Anička, Mirďa, Mařena, Balda, Opča, Petich, Majda, Jakopes

Na Rozhledně Varhošť

Držíme pospolu - navždy !

Přestávka při cestě na rozhlednu

Kontrola dokladů v podání nekompromisní ...

Zde si můžete přečíst jak vysoko Loukaři ...

Německý voják usnul na stráži.....

Zachraňujeme československého parašutistu

Když jsme v sobotu vyrazili na výlet, ...

Kontrola dokladů v podání nekompromisní ...

Jolanka nebo Natálka ? Hádej a odpověď ...

 
soubory ke stažení

  87_POZVANKA_MENTAUR_1942-na_web.jpg

  88_2011_01_04-PAMETAK.pdf

  89_2011_01_05-FOTO_VEDOUCI.pdf

  90_2011_01_05-KNIZECKA-vedouci.pdf