<< Přehled akcí v roce      


Do skal! Broumovsko

 

 

Do skal! Broumovsko

Po kovidové pauze v sezoně 2020/2021 jsme se vydali navštívit další skalní město – tentokrát na Broumovsku.

V pátek jsme po téměř čtyřech hodinách v autobusu vystoupili v Polici nad Metují, odkud už je to co by skálou dohodil do obce Suchý Důl. Tam je krásná škola a v ní jsme se ubytovali. Přišli jsme do ní najedení výborných zapečených toastů se zeleninou a v zádech s bouřkou, které jsme unikli jen tak tak.

V sobotu jsme vyrazili na celodenní výlet. Dopoledne nás autobus odvezl do Machova, odkud jsme se vydali zpět do Suchého Dolu. Výlet to byl poctivý, nachodili jsme něco přes 20 kilometrů. Naštěstí jsme na to byli dobře vybavení a s pomocí zmrzliny, perníku, jablek, jogurtů a polévky k obědu jsme si výlet užili. A bylo na co koukat!

Navštívili jsme Božanovský Špičák, Soví Hrádek, vyhlídky na Koruně, skalní zoo, skalní bludiště, skalní hřiby a mnoho dalšího.

Po návratu do školy už jsme se zmohli jenom na večeři a po pár písničkách jsme spokojeně usnuli. Spokojeně proto, že jsme se těšili na další den.

To byla neděle a my se vydali už jen na kratší výlet do Kovářovy rokle, což byl ovšem zlatý hřeb celého víkendu. Nezklamal nás. Úzká cestička klikatící se mezi mocnými, až 80 metrů vysokými skalními věžemi, Mariánská a Kovářova jeskyně, spousta zákoutí, proláklin a míst, kam se dá lézt, i když se tam lézt nemá…

Po pozdním obědě jsme pomalu vyrazili na zmrzlinu do Police nad Metují, odkud už nám jel autobus zpět do Prahy.

Výlet to byl krásný, počasí parádní, děti nezlobily. Co víc si přát?

A kdo tam byl? Hedvika, Ondra K., Lea Š., Bruno, Pepča R., Míša M., Eliška J., Štěpán J., Lukáš P., Said, Jakub Ž., Aneta U., Bára H., Pepča K., Klára M., Nikol, Matouš, Kája, Klára, Anička K., Zuzka, Václav a Tonda, Dan, Zbýša, Filip. Mikuláš, Růženka a Ema a za vedoucí Mařena, Vojta, Lucka, Pýtý, Poopie, Tootsie, Zita a Eliška P.

od kdy: 20.05.2022
do kdy: 22.05.2022
kde: Broumovsko, Suchý důl
s sebou:

peníze: 900

Vedoucí: Mařena

Ostatní vedoucí:

Pozvánka Loukaři_Broumovsko_2022

 
soubor ke stažení

  836_výlet_Broumovsko_20.5.-22.5..jpg